main_photo

Business Intelligence. Uchwyć to, co istotne

Dzięki temu rozwiązaniu przekształcisz dane, znajdujące się w całym systemie enova 365, w wiedzę. Zoptymalizujesz w ten sposób procesy biznesowe i zwiększysz konkurencyjność firmy.

Dostaniesz uporządkowany, jednolity i wiarygodny zbiór danych, na podstawie którego możesz wykonywać analizy i tworzyć raporty zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym.

Moduł BI jest dostępny z poziomu systemu i z poziomu pulpitów. W zależności od stanowiska i miejsca w strukturze firmy użytkownik pracuje na takim zakresie i szczegółowości danych, jakie są mu potrzebne. Może tworzyć raporty i analizy na własny użytek, a także udostępniać je innym użytkownikom.

Korzyści z wdrożenia modułu BI

  • Wskaźniki biznesowe dostępne są w miejscu pracy użytkownika (operatora), na listach i formularzach enova365
  • Pracujesz na zawsze aktualnym i rzeczywistym zbiorze danych zebranych z wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa
  • Masz możliwość tworzenia zaawansowanych wizualizacji danych w każdym zewnętrznym narzędziu analitycznym
  • Otrzymujesz predefiniowane raporty, analizy oraz wskaźniki, a w razie potrzeby - tworzysz własne

W jaki sposób Business Intelligence wspomaga Cię w podejmowaniu decyzji?

Domena
W warstwie analitycznej BI działa na domenach. Nie musisz znać specjalistycznego języka zapytań, żeby tworzyć widoki baz danych SQL. Utworzona domena jest zapisywana w formie widoku danych (ang. view) na serwerze. W zależności od posiadanej licencji możesz analizować dane pochodzące ze wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa (pełna licencja firmowa) lub z wybranych obszarów (np. obszar finansowy czy kadrowo-płacowy). Następnie domenę możesz wykorzystać do prowadzenia dalszych analiz w dowolnie wybranym, zewnętrznym narzędziu analitycznym. Dzięki elastyczności BI z łatwością dopasujesz system do wymogów swojej firmy. Raz przygotowana domena jest podstawą do tworzenia dalszych kluczowych wskaźników efektywności organizacji.

Bannery list i formularzy
Umieść wybrane wskaźniki nad listami w formularzach systemu enova365. Dzięki temu wiedza, którą dostarczają, dostępna jest dokładnie w miejscu pracy użytkownika (operatora) i umożliwia mu skuteczne podejmowanie decyzji w ramach realizowanych procesów biznesowych.

W enova365 zastosowany jest mechanizm asynchroniczności, dzięki czemu liczenie wskaźników odbywa się w osobnym wątku, nie blokując pracy operatora. Dodatkowo każda zakładka formularza może mieć swój unikalny zestaw wskaźników.

Wskaźnik
Kluczowe wskaźniki efektywności (KPI ang. Key Performance Indicators), zwane wskaźnikami działania, to podstawowe elementy BI. Możesz dzięki nim monitorować procesy w firmie i sprawdzać, czy realizowane są założone wcześniej cele oraz na jakim etapie się znajdują. Finansowe i niefinansowe KPI powinny być zdefiniowane w trakcie tworzenia strategii controllingu przedsiębiorstwa. BI w enova365 dostarcza pakiet takich wskaźników z różnych obszarów systemu ERP. Dodatkowo w prostym edytorze operator posiadający stosowne uprawnienia może samodzielnie utworzyć potrzebny dla niego wskaźnik.

 

Chcesz sprawdzić możliwości enova365? Rozpocznij bezpłatne testy!

.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw nam kontakt do siebie. Oddzwonimy do Ciebie niebawem.
keyboard_arrow_up